„Nauczyciele nadziei – zakotwiczeni w niebie”

Konferencja online
Piątek wieczorem 21 maja do
Sobotnie popołudnie 22 maja 2021 r

Ta konferencja będzie oferowana w 8 językach – dzięki temu możesz przeglądać tę stronę w 8 językach

Nadzieja jest zawsze ważna, ale wydaje się być jeszcze bardziej znacząca po roku pandemii, kiedy szkoły są zamykane i nie widać wyraźnego końca. Jak możemy znaleźć siłę, aby nadal być światłem nadziei dla naszych uczniów, kolegów i ludzi wokół nas? Sekret polega na świadomości, że nadzieja ma imię –  Jezus. Zakotwicza nas w Niebie. Jesteśmy przekonani, że ta konferencja online doda Ci nadziei i zwiększy Twoją zdolność niesienia nadziei, jaka jest  Jezus tym, którzy są wokół Ciebie. Doświadczeni nauczyciele i liderzy podzielą się swoimi własnymi przeżyciami i przemysleniami, a Ty będziesz miał mnóstwo okazji, aby spotkać się i porozmawiać z innymi chrześcijańskimi nauczycielami z wielu różnych krajów i środowisk.

Rejestracja na konferencję w języku polskim

 


 

 

Piątek 21 maja

17.00 – 19.00 UTC  (Znajdź swoją strefę czasową tutaj)

Powitanie i wprowadzenie

Mówczyni Leanne Rhodes

Sesje typu breakout w grupach krajowych lub językowych

Modlitwa za siebie w grupach

 

LEANNE RHODES

„Chcę świata, w którym wolność nikogo nie jest sprzedawana za najwyższą cenę”.

Życie Leanne zmieniło się na zawsze w dniu, w którym poznała ocalałą z handlu ludźmi.

Założyła Abolishion <http://www.abolishion.org/> w celu przełamania systemów, które trzymają ludzi w niewolnictwie seksualnym. Leanne jest również dyrektorem wykonawczym European Freedom Network <http://www.europeanfreedomnetwork.org/>, sieci przeciwdziałającej handlowi ludźmi z ponad 270 organizacjami z 42 krajów. Jest wyświęconym duchownym w australijskich kościołach chrześcijańskich.


 

Sobota 22 maja

08.00 – 09.30 UTC

Powitanie i wprowadzenie

Mówca Stuart Woodburn

Sesje typu breakout w grupach krajowych lub językowych

Modlitwa za siebie w grupach

 

STUART WOODBURN

„Czy odważysz się mieć nadzieję? – Podejmowanie ryzyka prowadzenia z nadzieją w trudnych sytuacjach ”

Obecnie Stuart mieszka w Bristolu z żoną, dwójką dzieci i matką. Pracował w różnych częściach świata, głównie w południowych krajach Afryki, obecnie jest szefem Szkoły Podstawowej Akademii Kupieckiej; szkoła licząca ponad 350 uczniów i położona w jednym z najuboższych rejonów kraju. Zarówno Jade, jak i Stuart są również opiekunami zastępczymi i dla nich obojga ich pasją jest pomoc i prowadzenie następnego pokolenia oraz pokazywanie im, że jest nadzieja.


 

Sobota 22 maja

09.45-11.0 UTC

Warsztaty

 

VICKI HIRD

„Partnerstwo z sercem Ojca w klasie”

Vicki pracuje w międzynarodowej szkole IB w Notting Hill w centrum Londynu w Wielkiej Brytanii, gdzie uczy niesamowitych 7-8-latków z całego świata! Pasjonuje się dobrym kochaniem swoich dzieci i kolegów i jest w drodze, aby odkryć, jak współpracować z Duchem Świętym w każdym aspekcie tego, co robi, zarówno w klasie, jak i poza nią. Pasjonuje się również zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem nauczycieli oraz tym, jak uczynić to priorytetem w środowisku szkolnym, a także uwielbia pomagać swoim uczniom w podejmowaniu działań w społeczności.

 

HEATHER KOHNEN

„Pozostawanie w kontakcie ze źródłem nadziei”

Heather Kohnen jest pedagogiem w szkole publicznej od 29 lat! Mieszka z mężem Coreyem i trójką dzieci oraz synową w Minnesocie, gdzie uczy w czwartej klasie i służy w Chrisitan Educators Association International. Jeśli chodzi o wychowawców, z pasją pomaga chrześcijanom, którzy usługują w szkołach publicznych, na nowo odkryć ich cel i śmiało kroczyć zgodnie z planami, które Bóg ma dla nich. Pragnie, aby doświadczyli radości w podróży i zbliżyli się do kochającego Boga, który umieścił ich tam, gdzie są, jako Jego ambasadorzy.

 

ADRIAN PARSONAGE

„Spójrz w górę i zrób krok do przodu”

Adrian Parsonage jest dyrektorem w The River School w Worcester.

Po ukończeniu Worcester z wyróżnieniem w dziedzinie historii i ekonomii, Adrian dołączył do The River School od jej powstania w 1985 roku, będąc pochwyconym przez wizję i wiarę związaną z edukacją chrześcijańską. W ciągu następnych 10 lat odegrał pomocniczą rolę w tworzeniu podwalin szkoły i nauczył się wielu nowych umiejętności. Po 10 latach Bóg powołał go do systemu państwowego, gdzie przez 20 lat uczył dzieci w wieku podstawowym, awansując na stanowisko dyrektora w dwóch szkołach państwowych. W 2017 roku Bóg z powrotem umieścił The River School w jego sercu i nadarzyła się okazja do powrotu. Adrian jest pasjonatem rozwijania wiary, kształtowania charakteru i dążenia do doskonałości we wszystkim.

 

HUBERT OPITZ

„Jesteście solą ziemi, jesteście światłem świata”.

Hubert mieszka w Tyrolu w Austrii, gdzie przez 40 lat uczył niemieckiego i wychowania fizycznego w tej samej szkole średniej w Wörgl, zanim przeszedł na emeryturę w 2018 roku. Jako uczeń został chrześcijaninem i wstąpił do małego kościoła ewangelickiego. Austriacki ewangelicki ruch studencki był również ważny dla jego duchowego wzrostu i rozwoju, z którym bardzo się zaangażował poprzez część IFES ÖSM.

Nie zawsze było łatwo być chrześcijaninem w jego świeckiej, publicznej szkole, ale jego świadectwo jest takie, że opuścił szkołę w dobrych stosunkach ze swoim dyrektorem i kolegami. W ostatnich latach swojego pobytu był wiodącym członkiem małej austriackiej sieci chrześcijańskich nauczycieli. (www.icp.at <http://www.icp.at/>). Jest żonaty od 1979 roku, ma 6 dzieci i 3 wnuków.


 

Sobota 22 maja

13.00 – 14.30 UTC

Specjalny program przeznaczony do spotkań online i osobistych interakcji, szczegóły wkrótce.

 


 

Sobota 22 maja

15.00 – 17.00 UTC

Powitanie i wprowadzenie

Mówca Jan Habl

Sesje typu breakout w grupach krajowych lub językowych

Modlitwa za siebie w grupach

 

JAN HABL

„Ludzkość nie jest całkowicie stracona: koncepcja edukacji J. A. Komeńskiego jako narzędzia przywracania ludzkości”

W swojej największej i najważniejszej pracy zatytułowanej „Konsultacje ogólne w sprawie przywrócenia spraw ludzkich” Jan Amos Comenius przedstawia swoje podstawowe założenie antropologiczne: człowieczeństwo ludzi nie jest całkiem słuszne, ale nie jest całkowicie stracone. Co jest nie tak z naszym człowieczeństwem? I czy można to jakoś poprawić, przywrócić, ulepszyć? Czy edukacja może odegrać jakąś rolę?

Dr Jan Hábl jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jest profesorem pedagogiki na Uniwersytecie w Hradec Králové (Czechy). Napisał wiele książek i artykułów, w tym zagadnienia dotyczące postaci. Czy cnoty można się nauczyć? (P.Mervart, 2020) Nawet jeśli nikt nie patrzy. Fundamentalne pytania dotyczące edukacji etycznej (Wipf & Stock, 2018), On Being Human (e) (Wipf & Stock, 2017), Formowanie postaci: zapomniany temat dydaktyki Comeniusa (2011).